farby

Farby do BodyPaintingu, FacePaintingu – Narzędzia do Body Paint Art

Już od czasów starożytnych ludzie używali naturalnych farby twarzy przede wszystkim, jako środka zakamuflowania się np. na polowanie, a także na różnego rodzaju walki.

Taki makijaż mezolityczny wykonywali wyłącznie tym, co było ogólnie dostępne, czyli twarze przy użyciu naturalnych substancji tak, aby ich skóra mogła mieszać się z naturalnym otoczeniem wokół nich. Dzięki temu wtapiali się w swoje otoczenie, stając się niewidoczni, a zwierzęta miały mniej szans, aby zauważyć myśliwych.

Na przestrzeni lat ludzie nadal mogą używać farby twarzy z tego samego powodu, ale i nie tylko. Farby służą również upiększaniu ciała( makijaż artystyczny) albo przeobrażeniu go w zupełnie inną postać (charakteryzacja).

Obecnie skład farb niewiele się zmienił, i nadal są to naturalne pigmenty, występujące w naturze, odpowiednio skondensowane, pozwalają na szybkie zastosowanie za pomocą wody – aqua color – lub samego pędzla – supra color. Wszystkie profesjonalne farby do ciała są całkowicie bezpieczne, hipoalergiczne, zmywają się wodą z mydłem i po kilku chwilach nie ma po nich śladu na ciele. Często makijaż ciała twa godzinami, a zmywanie go – kilka minut.